Gutachten sonucuna itiraz hakkımız var mı?

gutachten simülasyonu
Photo by Lukas on Pexels.com

Almanya’da doktorluk ve Approbation süreciyle ilgili bilgilendirmeleri paylaştığımız Telegram grubumuza burdan katılabilirsiniz!


Daha önce de birçok kez belirtmiş olduğumuz gibi gutachter (bilirkişi) üzerinden yürütülen denklik süreçleri ve hazırlanan raporlar  eyaletler arasında olduğu gibi aynı eyaletteki farklı bilirkişiler arasında da ciddi sapmalar göstermektedir!

Peki bu konuda neler yapılabilir?

Gutachter raporu elinize geçtikten sonra bu rapora itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Genellikle gutachter ile direkt temasa geçmeniz uygun görülmediği için avukat yardımı ile denklik işlemlerinizi yürüten memur üzerinden itiraz süreci yürütülmelidir.

İtiraz süreci bir avukat yardımı ile yürütüleceği için bu masrafa girip girmemek çok iyi düşünülmesi gereken bir karardır. Gutachten sonucundan memnun olmayan ve itiraz etmeyi düşününen birçok hocamız, bu masraflı ve uzun yola girmeden gutachten raporlarını inceleyip, itiraz sürecinden olumlu sonuç alma ihtimalleri hakkında değerlendirme yapmamızı rica ettiler.

Gutachter sonucunuzu inceleme ve size hukuksal bir itiraz süreci başlatıp başlatmamak adına tavsiyelerde bulunmamızı isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Gutachter raporu elinize geçtikten sonra bu rapora direkt itiraz etmenin yanı sıra raporda belirlenmiş olan eksiklerin ilave belgeler sunularak tamamlanması da size verilmiş olan bir  haktır.

Alman bilirkişiler danışmanlığında yürüttüğümüz Gutachten simülasyonu hakkında bir önceki yazımızda sizleri bilgilendirmiştik. Gutachten simülasyonu ile ilgili diğer blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Alman gutachter danışmanlarımızla gutachten raporunuzu inceleyip, tespit edilen eksikliklerinizi hangi belgeler ile kapatma imkanınız olabileceği konusunda bilgilendirme yapıyoruz.

Bir Cevap Yazın

TR
%d blogcu bunu beğendi: