Almanya’da denklik alabilmek için neden danışmanlarla çalışmalıyım?

Photo by fauxels on Pexels.com

Almanya’da doktorluk ve Approbation süreciyle ilgili bilgilendirmeleri paylaştığımız Telegram grubumuza burdan katılabilirsiniz!


Ne gerek var danışmana? Biz bize yeteriz mi acaba?  

Bu sorunun cevabına isterseniz sondan başlayalım: Danışman sizin kendi başınıza başaramayacağınız neleri başarabilir?

Öncelikle herkes uzman olduğu işte, aynı süreçleri tekrar tekrar yaşayarak, yaptığı hatalardan dersler çıkararak ve riskleri önceden fark ederek mükemmelleşir. Danışman, sizin için ana diliniz olmayan bir dilde, daha önce hiç yapmadığınız işlemlerde ve dinamiklerini tanımadığınız bir ülkede duvarlara çarpmadan yol almanızı sağlar. Sizin hayatınızdaki ilk ve son kez yaşayacağınız bir süreci her ay defalarca yaşar. Siz kendinize özel durumu kendi pencerenizden ve çevrenizden duyduğunuz dezenformasyon ile değerlendirirken, danışman süreçlerini yaşadığı her danışanı özel pencerelerden analiz eder. Almanya’da en pürüzsüz işleyen denklik süreci için bile harcanan kümülatif mesai 200 saat civarındadır. Bu süreci hiç yaşamamış ve dil yeterliliği ana dil seviyesinde olmayan biri için bu süre rahatlıkla iki katına çıkabilir. 

Danışmanlık performansı için birkaç kritik soru, kendi içinizde danışmanlık desteği alıp almama gerekliliğinizi değerlendirmeniz için önemlidir;  

  1. Aldığınız danışmanlık desteği kendi başınıza yaratamayacağınız katma değerler sunuyor mu?  

Dech Medical Recruitment,  

  • Kendi ekibiyle yeminli tercüme masrafınızdan 5000 avro’ya kadar tasarruf etmenizi sağlar  
  • Gutachten simülasyonu ile Almanya’da en masrafsız ve en hızlı şekilde size uygun Approbation yolunu tespit eder  
  • Makine öğrenmesi tabanlı iş ilanları data bankı ile onlarca iş başvurusunu Alman headhunter danışmanları yönetiminde yapar  
  • Alman devlet kurumlarından, Almanya’da doktorluk yapabilmek adına yapacağınız masrafların ciddi bir kısmını finanse ettirir  

2. Danışmanlık desteği alarak tasarruf edeceğiniz 300 saatte danışmanlık maliyetini kazanabilir misiniz? Vaktinizin ederi nedir?  

3. Almanya denklik süreciniz A2 sertifikanızı aldığınız an başlar, 9 ay sonra Approbation başvurunuza sıra gelir. Sizin bu süre zarfında başarmamız gereken en önemli konular Almanca B2 sertifikası almanız, Almanca Tıp Dili Sınavına (FSP) hazırlanmanız ve gerekli ise Tip Bilim Sınavına (KP) hazırlanmanızdır. Siz Almancanızı geliştirirken biz süreçlerinizi başlatır ve yol alırız.   

İş temponuz, aile hayatınız ve kişisel motivasyonunuz, kişisel olarak hazırlanmanız gereken bu konular ile eş zamanlı denklik süreçlerinizi kendi başınıza yürütmenize de imkan verecek mi? 

Hizmetlerimizden yararlanmak ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

TR
%d blogcu bunu beğendi: