Almanya’da Tıp Eğitimi

Almanya’da Tıp veya Diş Hekimliği mi

okumak istiyorsunuz?

Her yıl Almanya’daki tıp fakültelerinde, Avrupa Birliği üyesi ülkeleri dışından gelen dünya vatandaşları için yaklaşık 600 kişilik kontenjan ayırılıyor. Sınırlı sayıdaki kontenjanlara girebilmek için ise binlerce aday yarışmakta…

Almanya’daki hangi tıp fakültelerinin kabul kıstaslarını sağlıyorsunuz? Almanya’daki bu tıp fakültelerine 1.sınıftan başlarken veya üst sınıflara yatay geçiş yaparken denklik ve kabul sürecinde hata payını sıfırlayıp kabul şansınızı artıracak yollar nelerdir? 


Almanya’da tıp okumak isteyen ve Almanya’daki tıp fakültelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Almanya’daki tıp fakülteleri her yıl iki kere kayıt dönemi açmakta ve Almanya dışından yapılan başvurulardan sadece en başarılı öğrencileri kendi kabul kriterleri doğrultusunda seçmektedirler. Danışanlarımızın eğitim geçmişini ayrıntılı bir şekilde irdeleyerek kendilerine özel yol haritası çıkarmakta, hangi üniversitelere başvuru yapılmasına karar vermekte ve o üniversitelerin kabul edeceği en başarılı başvuru dosyasını hazırlamaktayız.

Kimler Almanya’da tıp/diş hekimliği eğitimi alabilir?

Türkiye’de herhangi bir lisans eğitimini tamamlamış olanlar ve Türkiye’de herhangi bir üniversitede tıp/diş hekimliği bölümünü kazananalar Almanya’da tıp ve diş hekimliği eğitimi alabilirler.

adult blur books close up

Yol Haritanızın Oluşturulması

“Hangi liseden mezunsunuz”, “Üniversite giriş puanınız kaç”, “Almanca seviyeniz nasıl”, “tıp eğitimine başladıysanız kaçıncı sınıftasınız ve ortalamanız nasıl” ve daha bir çok soruya vermiş olduğunuz cevaplarla size özel yol haritanızı çıkararak hata payını en aza indiriyoruz. Size özel yol haritasıyla, notlarınız yetersiz görünse de, üniversitelerin kabul kriterlerine uygun olarak bonus puanları toplayarak sizi kalifiye hale getirecek taktiklerle başvurunuzu hazırlıyoruz.

white paper folders with black tie

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması

Almanyadaki her tıp fakültesinin yapılacak başvuruya göre birinci sınıf veya üst sınıflar için başvuru tarihleri ve kabul kriterleri birbirinden farklı. Başvuru dosyanızı, yatay geçiş için başvurulacak fakültelerin istediği şekilde hazırlayıp başvurularınızı vaktinde ve eksiksiz olarak tamamlıyoruz.

person holding diploma

Tıp Fakültesine Yatay Geçişte Sınıf Atlama

Halihazırda Türkiye’de tıp fakültesinde okuyor ve bir sonraki sınıfı Almanya’da okumak istiyorsanız, Almanya’daki tıp fakültesine yatay geçişiniz, derslerin denkliği, fakülte tarafından sayılması/saydırılması ve sınıf yükseltme gibi işlemlerinizi tecrübeli ekibimiz ile yürütüyoruz.

Hayallerinizi birlikte gerçekleştirelim!


Bu yıl Friedrich Schiller Universität Jena’da 3.sınıftan eğitimime başladım. Yatay geçiş işlemi son derece karmaşıktı. Nurullah Bey’le beraber çalışıp Dech Med’den destek almam çok iyi oldu. Klinikten de ekstra ders saydırıp ders yükümü azalttım. Bu sayede ilk semester benim alışma sürecim olacak. Bu ekiple çalışmanızı öneririm.

— Tuba Suluyayla

TR
%d blogcu bunu beğendi: