Gutachten Simulation

gutachten bilirkişi doktor
Photo by Gustavo Fring on Pexels.com

Almanya’da doktorluk ve Hier können Sie unserer Telegramm-Gruppe beitreten und Informationen über den Approbationsprozess erhalten!


Gerek tıp eğitiminizin Almanya’daki bir tıp fakültesi programına denkliğini gerekse uzmanlık
eğitiminizin Almanya’daki denklik süreçlerinde kaderiniz hakkındaki kararını eğer Kenntnisprüfung (tıp bilim sınavı) ile denklik almak istemiyorsanız size denk gelen bilir kişi (Gutachter) vermektedir.

Maalesef bilir kişi süreci yüzde yüz objektif ve standart değildir.
Almanya’nın kendi içinde bağımsız devlet gibi çalışan 16 ayrı eyaletten oluştuğunu bir kenara bırakacak olsak bile, normal ve express değerlendirme yapan bilir kişiler arasında da (550€’ya 5 aya kadar uzayan veya 1450€’ya 5 haftada cevap alınabilen) çok ciddi metot ve değerlendirmede ağırlıklandırma farklılıkları yaşanmaktadır.

Peki durum böyle iken Begutachtung olarak adlandırılan bu süreci tercih etmek mantıklı
der als Gleichwertigkeitsprüfung bezeichnet wird?

Um diese Frage nicht mit unseren Gefühlen zu beantworten
düşünür ve kanaatini nasıl pozitif yönde etkileyebiliriz detayları ile ekibimize danışmanlık yapan alman bilir kişiler ile analiz ettik.
Sınavsız Approbation için elinizdeki temel etkenler:

  • Tıp fakültenizden alacağınız detaylı ders dökümü (Curriculum)
  • Asistan karneniz (Logbuch)
  • İs tecrübelerinizi detaylı şekilde açıklayan karne (Arbeitszeugnis)
  • Sertifikalarınız

Was sind die Vorteile von Gutachten Simulation oder Experten- Äquivalenzsimulationsergbnisses für Sie?

Gutachten Simulation ermittelt die Mängel
engel olarak tespit edeceği eksikleri aylar öncesinden belirler.

DECH ekibi, önemi net olarak bilinmediği için öğrenci isleri tarafından dikkat edilmeyen hataları yakalayarak, curriculumunuzun inandırıcılığını kaybetmesine engel olur.

Curriculum mutlaka eğitim dilinde alınmalıdır!                                                                                   

Örneğin: Eğitim dili Almanca olmayan bir tıp fakültesinden alınan Almanca belge geçerli değildir. Eğitim dili hem İngilizce hem Türkçe olan fakültelerde de okuduğunuz dilde curriculum almanız hatta mümkünse Türkçe curriculum alıp Almanca tercümesi ile başvuru yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

Gutachten Simulasyonu sonucunda tespit edilen format ve detay hataları ve denklik için yetersiz görülen eğitim içerikleri sizlere bildirilerek mümkün ise yeni bir curriculum alınmasına destek olunur. Curriculum düzeltme yapamayan tıp fakülteleri için DECH ekibi curriculumunuzu hazırlar. Curriculum’da tespit edilen eksikler doğru şekilde hazırlanan Logbuch ve Arbeitszeugnis’ler ile telafi edilebilir. Bu belgeler de tarafımızdan Gutachten Simulasyonu sonucunuza göre hazırlanmaktadır.

Özellikle yatay geçiş ile birden fazla tıp fakültesinde tamamlanan tıp eğitimi ya da kapanan / ismi değişen tıp fakülteleri ile ilgili olarak belgelerinizin çok dikkatli hazırlanmasını tavsiye ederiz.

Almanya’ya taşınmadan geçirilecek sürenin Almanya’daki gerek tıp fakültesi denkliği gerekse uzmanlık denkliği süreçlerinin pürüzsüz atlatılması adına bilinçli ve efektif kullanılması, sizlere para, zaman ve yaşam enerjisi olarak geri dönecektir.

2 Kommentare

Kommentar verfassen

DE
%d Bloggern gefällt das: